WAYLITE гумени кломпи

ЕВРОПСКИ КВАЛИТЕТ- СУПЕРИОРНА УДОБНОСТ

Ултра лесни гумени кломпи со специјален дизајн кој помага да се намали појавата на микро-лезии кај тетивите, коските и зглобовите и чувството на уморни нозе.

Идеални за употреба каде што долго стоење или одење може да предизвика непријатност во стапалото или замор на долниот дел од телото, а посебно погодни за употреба во:

 • болници и други здравствени установи,
 • компании за чистење,
 • домови за стари лица и физиотерапевти,
 • козметички и салони за убавина

Спецификации:

 • Антистатик
 • Дишливи
 • Против лизгање
 • Заштита од влез на течност од горната страна
 • Може да се перат – до 50 °C
 • Супер лесни – само 130g по пар во големина 37
 • Унисекс
 • Технологија Feelite™ – супер лесна, отпорна на мирис, го инхибира разможувањето на бактерии и не е
  токсична

Сертификати:

 • CE Регулатива 2016/425,
 • EN ISO 20347:2012 OB+A+E+SRC,
 • SATRA TM 144:2011 Отпорност на лизгање,
 • SATRA TM 158:1992 Перење – 50 °C.

Веднаш достапни во бела и зелена боја. Други бои достапни по нарачка.

Нарачајте на 075 280 539

Category:

You may also like…